Pokud máte dům vystavěný z cihel, jistě oceníte naše rady, jak postupovat při vrtání a zasazování hmoždinek.
Cihla jde poznat nejjednodušeji ze všech povrchů. Při vrtání zanechává typicky červený cihelný prášek.
Vrtání do cihel není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Je důležité, abyste při vrtání vždy trefili cihlu, a ne spáru, jinak hmoždinka nebude dobře ukotvena a bude hůř držet.
Jak to ale poznat, když už máte omítnuto?
Známým tipem je vzít tenký hřebík, a zkusmo jej zabít do místa, kam chceme požadovaný předmět upevnit. Pokud hřebík projde zdivem na celou délku, jste ve spáře. Pokud ovšem již po pár milimetrech narazíte na tvrdé zdivo, gratulujeme! Můžete začít vrtat.
Při vrtání záleží, jaký typ cihly máme. Pokud se jedná o dutou cihlu, bohatě postačí vrtání otáčivé, méně invazivní. Pro vrtání plných cihel postupujte stejně, jako při vrtání betonu. Použijte vždy příklepové vrtání, práce půjde rychleji, jednodušeji a ušetříte Vaši energii.
Vždy vrtejte kolmo.
Jaká hmodinka se hodí do cihly?
Do podkladu z dutých cihel slouží následující typ hmoždinek:
-
Hmoždinka typu C – ve které jsou cihly děrované, vápenopískové děrované tvárnice či dutinové bloky.
Do cihly lze zasadit jak talířovou, tak natloukací hmoždinku. Všichni výrobci, ze kterých si u nás můžete vybrat, mají varianty pro cihelný podklad, a proto si můžete bez starostí vybrat hmoždinky ideální pro Vás! Prohlédněte si je u výrobců Koelner, Wkret-Met či Ejot.
Za nás doporučujeme například talířovou hmoždinku s kovovým trnem od výrobce Wkret-Met, která se výborně hodí jak do plných, tak děrovaných cihel. Tato talířová hmoždinka je prodávána v celém spektru velikostí, takže si určitě vyberete tu ideální pro vás.
Pokud Vás k tomuto tématu napadl jakýkoliv dotaz, neváhejte a napište nám e-mail nebo zavolejte
na tel. číslo 777 76 86 70. Rádi Vám zodpovíme veškeré Vaše dotazy.
Tým Rajzatepleni.cz